Twój koszyk

Darmowa wysyłka od 1000 zł

ANDALUZJA modułowy narożnik ogrodowy z tecnnorattanu nowoczesny zestaw mebli NR 0548

Jak wybrać idealny narożnik ogrodowy?

Zauważyliście, że nasze życie nabiera szalonego tempa? Praca, dom, zakupy, dzieci na zajęcia dodatkowe, trening, nauka angielskiego, praca zdalna w domu, spacer z psem… Ufff, dużo się tego robi.
I te ciągłe wybory, które są czymś wspaniałym, bo oznaczają, że mamy z czego wybierać, ale jednocześnie mogą przytłoczyć. Chyba wszyscy to znamy 🙂
Niestety w wyborze najbardziej rozwijających zajęć dla Waszego dziecka nie pomożemy, bo to Wy znacie je lepiej, ale… jest coś w czym możemy pomóc i zrobimy to z przyjemnością!

Pomożemy Wam wybrać najlepszy narożnik ogrodowy do Waszego ogrodu lub na taras. Taki, który najbardziej spełni Wasze oczekiwania i odpowie na Wasze potrzeby, a tym samym pozwoli na przyjemny i komfortowy wypoczynek.
Meble z technorattanu stały się w ostatnich latach bardzo popularne ze względu na kilka ważnych cech:
technorattan jest odporny na czynniki atmosferyczne i nie trzeba go chować na zimę,
meble ogrodowe powstają w przeróżnej stylistyce, kolorystyce i wymiarach, dzięki czemu jest ogromny wybór, meble z technorattanu są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają konserwacji.
Wśród oferowanych zestawów niesłabnącą popularnością cieszą się takie, które zawierają narożniki ogrodowe, wpasowujące się praktycznie w każdą przestrzeń. Ich dużą zaletą jest wielofunkcyjności i wygoda użytkowania.

Aby wybrać idealny zestaw, warto zacząć od zadania sobie kilku kluczowych pytań, które nakierują nas na idealne meble ogrodowe:

W jakim stylu narożnik ogrodowy będzie nam najbardziej odpowiadał? Jakie meble będą pasowały do naszego domu, tarasu, ogrodu?

  • meble nowoczesne
  • meble klasyczne
  • meble retro, meble stylizowane

Meble ogrodowe powinniście wybierać podobnie jak te, które zdobią Wasze wnętrza. Już dawno minęły czasy, kiedy wnętrze domu żyło własnym życiem, a jego strefa zewnętrzna swoim. Dzisiaj zmierzamy do tego, żeby dom i ogród były wzajemnym dopełnieniem i żeby się przenikały. We współczesnych domach chętnie wybieramy duże przeszklenia, które sprawiają, że granica między przestrzeniami jeszcze bardziej się zaciera i sprawiają one wrażenie jednej całości. Warto, żeby całość ta była spójna, dlatego jeżeli Wasze wnętrza są nowoczesne, podobnym kluczem kierujcie się wybierając meble ogrodowe czy nawet donice. Niech one również będą nowoczesne i podkreślają wasz gust. Jeżeli wolicie klasykę w domu, to sprawdzi się ona również doskonale w ogrodzie.

Ile mamy miejsca? Czy meble powinny stać w jednej konfiguracji, czy też wolimy je dowolnie aranżować?

  • narożniki modułowe
  • narożniki jednoczęściowe – monolity

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru jest miejsce, którym dysponujecie. Meble ogrodowe powinny nie tylko mieścić się w danej przestrzeni, ale również pozwolić na wygodną komunikację. Musicie mieć miejsce, żeby swobodnie przy nich siadać czy przejść obok.
Do wyboru macie meble modułowe do indywidualnej aranżacji, które można dowolnie ze sobą zestawiać lub narożniki ogrodowe o jednym stałym układzie (one również często składają się z części, które umożliwiają transport, natomiast kompozycję mają jedną).

W jaki sposób sprawdzić gabaryty mebla? Każdy narożnik ogrodowy ma podane dokładne wymiary, dlatego używając długiej miary z łatwością zmierzycie, czy przestrzeń, którą dysponujecie będzie wystarczająca. Możecie również pobawić się w tworzenie konfiguracji, w przypadku mebli modułowych do dowolnej aranżacji > najprostszym sposobem będzie wycięcie elementów narożnika ogrodowego z papieru. Weźcie papier w kratkę (przyjmijcie, że 1 kratka na kartce to 10cm w realu) i narysujcie poszczególne moduły (wymiary podstawy), wytnijcie, a na osobnej kartce narysujcie Wasz taras, balkon (tu również 1 kratka to 10cm w realu). Zaproście do współpracy dzieci, gwarantujemy, że zabawa będzie doskonała, a dzieciaki poczują się ważne 🙂
Jeżeli natomiast wolicie, żeby raz postawiony narożnik z technorattanu miał jeden układ przestrzenny, wybierzcie taki, który nie składa się z modułów lub ma ich niewiele.

Jak będziemy spędzać czas na naszych meblach, czemu mają one służyć? Czy będziemy przy nich spożywać posiłki, czy mają one służyć do wylegiwania się?

  • narożniki wypoczynkowe z niskim stolikiem kawowym
  • narożniki jadalniane ze stołem o standardowej wysokości

Sposób korzystania z mebli to kolejny bardzo istotny czynnik wyboru narożnika ogrodowego. W przypadku, kiedy lubicie spożywać posiłki na świeżym powietrzu i z utęsknieniem czekacie na lato, żeby biesiadować z rodziną i przyjaciółmi przy wspólnym stole, najlepszy będzie dla Was zestaw posiadający pełnowymiarowy stół ogrodowy. W zestawach ogrodowych stoły najczęściej mają szklane lub kompozytowe blaty, dzięki czemu są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Jedyne o czym warto pamiętać, to nie stawianie bezpośrednio na blatach z kompozytu bardzo gorących naczyń, bo mogą one spowodować powstanie trwałych plam. – sprawdzą się tutaj podkładki izolujące.

Narożnik ogrodowy może Wam również służyć do wypoczynku i relaksu, wówczas najlepiej wybrać taki, który ma w zestawie niski stolik kawowy, gdzie odłożycie kawę, książkę, czy laptopa. Narożniki wypoczynkowe niejednokrotnie mają również element leżanki lub podnóżka, co jest szczególnie ważne, kiedy lubicie sobie poleżeć na świeżym powietrzu.

Dodatkowe pytania będą dotyczyły szczegółów takich jak np. kolorystyka, ponieważ zwykle jeden model narożnika może występować w kilku wariantach kolorystycznych.
Kiedy już odpowiemy sobie na te pytania, zacznie nam się klarować obraz tego, jak powinien wyglądać nasz „narożnik idealny”.

Poniżej zobaczcie, jak może wyglądać takie dopasowanie ogrodowego narożnika, czy też zestawu z narożnikiem do oczekiwań użytkowników:

1. NOWOCZESNY / MODUŁOWY / ZE STOLIKIEM KAWOWYM

Zestaw Merano, świetny przykład narożnika ogrodowego, który można ustawić na wiele sposobów.
Zestaw Merano, świetny przykład narożnika ogrodowego nowoczesnego, modułowego ze stolikiem kawowym.
Bolzano – prosty duży ogrodowy zestaw narożnikowy dający wiele możliwości
Bolzano – prosty duży ogrodowy zestaw narożnikowy dający wiele możliwości
Andaluzja – elegancki i nowoczesny narożnik ogrodowy
Andaluzja – elegancki i nowoczesny narożnik ogrodowy

2. NOWOCZESNY / STAŁY UKŁAD / ZE STOLIKIEM KAWOWYM

Cataldo – ekskluzywny narożnik ogrodowy dla wymagających.
Cataldo – ekskluzywny narożnik dla wymagających – składa się z kilku części, które dają duże możliwości aranżacji.

3. NOWOCZESNY / MODUŁOWY / ZE STOŁEM JADALNIANYM

Aspen – zestaw narożnikowy ze stołem o uniwersalnej stylistyce
Aspen – zestaw narożnikowy ze stołem o uniwersalnej stylistyce

4. KLASYCZNY / MODUŁOWY / ZE STOLIKIEM

Malaga big – zestaw narożny o miękkich liniach i ponadczasowej estetyce
Malaga big – zestaw narożny o miękkich liniach i ponadczasowej estetyce

5. KLASYCZNY / MODUŁOWY / ZE STOŁEM

Madera Grande – w zestawie oprócz wygodnego narożnika, który można podzielić na dwie wolnostojące kanapy, są również krzesła
Madera Grande – w zestawie oprócz wygodnego narożnika, który można podzielić na dwie wolnostojące kanapy, są również krzesła

6. RETRO / MODUŁOWY / ZE STOLIKIEM

Tuluza – ciekawy duży zestaw narożnikowy do przytulnych aranżacji
Tuluza – ciekawy duży zestaw narożnikowy do przytulnych aranżacji

7. RETRO / STAŁY UKŁAD / ZE STOŁEM

Porto – wygodny duży narożnik z dodatkowym fotelem i podnóżkiem
Porto – wygodny duży narożnik z dodatkowym fotelem i podnóżkiem

8. STYLIZOWANY / STAŁY UKŁAD / ZE STOLIKIEM

Calabria – niewielki elegancki i klasyczny narożnik z leżanką na metalowych nóżkach
Calabria – niewielki elegancki i klasyczny narożnik z leżanką na metalowych nóżkach
Dodaj komentarz

Opinie naszych klientów
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ZYSKAJ 3%

Platforma zarządzania zgodami od Real Cookie Banner