Twój koszyk

Darmowa wysyłka od 1000 zł

Osłona na balkon ogrodzenie z technorattanu. Wycinana na wymiar. NR 0540

Osłony na balkon – prywatna oaza na własnym balkonie

Przebywanie na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni, w bardzo wyraźny sposób poprawia jakość życia. Zieleń jest kolorem który uspokaja i wycisza, pozwala się zrelaksować i zapomnieć chociaż na chwilę o codziennych troskach. Nawet niewielki balkon może stać się Waszą oazą zieleni i wypoczynku, nie musicie więc dysponować wielkimi przestrzeniami, żeby spełnić marzenie o prywatnym zielonym zakątku. Zagospodarowanie balkonu lub tarasu warto zacząć od stworzenia poczucia prywatności a najlepszym narzędziem do tego są osłony na balkon. Pamiętajcie, że w miesiącach zimowych, kiedy nie będzie już sezonowych roślin, pozostanie kanwa przestrzeni, o którą warto zawczasu zadbać.

JAK OSŁONIĆ BALKON?

Bardzo praktycznym i estetycznym jednocześnie rozwiązaniem jest osłona balkonowa z technorattanu, dzięki której Wasza przestrzeń zostanie dyskretnie ukryta przed wzrokiem sąsiadów.
Zazwyczaj barierki balkonów są ażurowe, wykonane ze szkła lub metalu, co niestety nie pozwala w żaden sposób zasłonić widoków na okolicę. Wybierając matę balkonową można zyskać całkowicie nieprzezierną zasłonę, która dodatkowo ochroni balkon przed silnym wiatrem. Jest to możliwe dzięki wyjątkowym cechom produktu:
> Osłona balkonowa wykonana jest z mocnego polietylenu, a jej łączna grubość to 3 mm.
> Mata ma wysoką gramaturę (1500 g/m2), co oznacza, że jest gruba i wytrzymała. Dodatkowo jest odporna na działanie promieni UV, które jak wiadomo potrafią zmienić kolor poddany ekspozycji w krótkim czasie. Mata balkonowa ma ten kolor stabilny i nie odbarwia się.
> Osłona balkonowa jest odporna na działanie również innych warunków atmosferycznych, które w Polsce potrafią być bardzo zmienne. Mamy pełne spektrum od upałów zaczynając, a na mrozach kończąc.
> Materiał jest całkowicie wodoodporny i nie nasiąka wodą.
> Kolejnym atutem produktu jest fakt, że wszystkie krawędzie są zgrzewane, czyli zabezpieczone przed niszczeniem i rozwarstwianiem się. Możecie być pewni, że nawet silny wiatr nie doprowadzi osłony balkonowej do takiego stanu, jak np. przesłony z tkanin lub naturalnej trzciny.

OSŁONY NA BALKON – JAK WYBRAĆ?

Dobierając osłonę na barierkę balkonu lub tarasu, trzeba wziąć pod uwagę dwa podstawowe czynniki, a mianowicie wymiar i kolor.
WYMIAR maty balkonowej można zamówić dokładnie taki, jaki jest potrzebny, unikając zbędnych odpadów. Wysoka elastyczność w zamawianiu wynika z faktu, że maty są produkowane w Polsce przez polskiego producenta, który jest w stanie dopasować matę do indywidualnych wymagań klienta. Jest to na pewno duży atut dla osób, które chcą wspierać produkty i firmy krajowe.

Aby zamówić osłony na balkon należy zmierzyć dwa parametry:
1. wysokość maty, czyli jej wymiar pionowy, mierzony pomiędzy dolną a górną krawędzią barierki, którą planujemy zasłonić,
2. szerokość, czyli wymiar poziomy – długość, mierzony wzdłuż barierki.

Jeżeli mamy zmierzone oba parametry, wpisujemy je w odpowiednim miejscu formularza zamówieniowego, a on już sam przelicza powierzchnię i wartość produktu.
KOLOR maty balkonowej można wybrać, stosując jeden z dwóch zabiegów projektowych. Jednym z nich jest dopasowanie kolorystyczne, a drugim kontrast.
Decydując się na dopasowanie wybieracie spójną jednolitą kolorystykę, np. utrzymaną w brązach lub szarościach. Kolory maty balkonowej, mebli ogrodowych, donic i innych elementów zagospodarowania będą podobne. Jest to rozwiązanie bardziej zachowawcze i uniwersalne.
Drugi wariant, dla odważnych, to kontrast. Zaletą kontrastu jest możliwość wyeksponowania np. jasnych mebli na tle ciemnej osłony balkonowej lub na odwrót. Przy dopasowaniu elementy mogą się ze sobą zlewać wizualnie, natomiast kontrast pozwoli je mocno podkreślić.
Wybór kolorów jest bardzo duży, ponieważ łącznie jest ich 11, od bieli i czerni, poprzez różne odcienie brązów i szarości po zieleń!

JAK ZAMOCOWAĆ OSŁONĘ BALKONOWĄ

Mata ma formę plecionki, co zapewnia jej jednocześnie sztywność i elastyczność, dzięki którym można ją montować na barierkach o prostych kątach, jak również na zaokrągleniach. Do montażu służą łatwe w obsłudze opaski zaciskowe, załączone do zestawu. Nie ma konieczności kupowania dodatkowych elementów, ponieważ wszystko jest w komplecie z osłoną balkonową. Potrzebne są tylko podstawowe narzędzia, które każdy z nas ma w domu 🙂

DODATKOWE ZALETY OSŁONY BALKONOWEJ

Głównym atutem proponowanego rozwiązania jest zasłonięcie widoków na sąsiednie budynki, co w bardzo znaczący sposób wpłynie na poprawę poczucia prywatności na balkonie.
Warto jednak wspomnieć jeszcze o kilku istotnych zaletach:
> Osłona przed wiatrem. Wiele roślin źle znosi silne wiatry, które są mocno odczuwalne szczególnie na wyższych kondygnacjach. Osłona balkonowa rozwiąże ten problem.
> Ochrona przed silnym nasłonecznieniem. Dzięki zamontowaniu maty z technorattanu balkon nie będzie się nadmiernie nagrzewał, a powstały cień pozwoli przetrwać wielu delikatniejszym roślinom.
> Piękne tło dla roślin. Dobrze dobrana osłona balkonowa pozwoli na wyeksponowanie urody roślin.
> Brak konieczności konserwacji. Matę balkonową można umyć, jeżeli się zabrudzi, natomiast nie wymaga ona żadnych dodatkowych zabiegów!

GDZIE JESZCZE SPRAWDZI SIĘ OSŁONA BALKONOWA?

Osłony funkcjonują przede wszystkim jako rozwiązanie na balkon/taras. Można jednak montować je również w innych miejscach, to już zależy od Waszej pomysłowości. Wymienimy kilka:
> nieatrakcyjne mury
> ogrodzenia przy posesjach
> altany ogrodowe.
Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły, podzielcie się z nami!

Osłony na balkon
Przykład balkonu z osłoną w kolorze beżowym.
Dodaj komentarz

Opinie naszych klientów
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ZYSKAJ 3%

Platforma zarządzania zgodami od Real Cookie Banner