Twój koszyk

Darmowa wysyłka od 1000 zł

Oświetlenie świąteczne, stwórz świąteczny nastrój światłem...

Oświetlenie świąteczne, stwórz świąteczny nastrój światłem…

Magiczna atmosfera Bożego Narodzenia to spotkania z bliskimi, śnieg, cudowne zapachy tradycyjnych potraw i… nastrojowe światło stworzone przez oświetlenie świąteczne! Czy ktoś sobie wyobraża wigilijną kolację bez uroczych lampek choinkowych albo pachnących świec? Możemy pójść o krok dalej i poza wewnętrznym oświetleniem świątecznym zastosować też oświetlenie zewnętrzne.

  • Oświetlenie świąteczne we wnętrzu
    czyli tradycja i nowoczesność

oswietlenie swiateczne stworz swiateczny nastroj swiatlem 4
Oświetlenie świąteczne domu – ciepło i przytulność.

Sznur lampek choinkowych LED daje nam wiele możliwości zastosowania w domu, nie tylko ozdobienia drzewka świątecznego. Różne długości kabla i jego elastyczność pozwalają nam na układanie go w różne wzory i rozświetlenie ściany w przytulnym kąciku, ozdobienie schodów i innych elementów drewnianych w naszym domu. Niesamowite wrażenie sprawi powrót do zwyczajów naszych dziadków i zapalenie na choince… świeczek. Ale spokojnie, nie chcemy doprowadzić do pożaru. Wypróbujmy lampki choinkowe LED właśnie w kształcie świec – zarówno o białym, jak i kolorowym świetle. Zgrabnym połączeniem tradycji i nowoczesności są też świeczniki adwentowe zaopatrzone w diody LED. Nie dość, że pięknie będą wyglądać np. w naszym oknie, ale również są energooszczędne a co za tym idzie ekonomiczne.  Do wnętrz polecamy światło ciepłe, które da poczucie przytulności i azylu przed zimą szalejącą na zewnątrz a ciepła barwa pomoże w relaksie i odpoczynku (zobacz => 1001mebli.pl/blog/barwa-swiatla…..)

  • oswietlenie swiateczne stworz swiateczny nastroj swiatlemOświetlenie świąteczne na zewnątrz –
    – garść pomysłów

Nasz ogród również zasługuje na bożonarodzeniową atmosferę. Na świąteczne oświetlenie zewnętrzne najlepiej wybrać światło zimne – podkreśli ono barwę śniegu, który dodatkowo odbije światło lampek, i będzie się kojarzył z zimowym niebem – księżycem oraz gwiazdami. Wszak to gwiazda prowadziła Trzech Mędrców do stajenki.

Choinka nie musi być tylko w domu. Również iglaki przed domem będą pięknymi drzewkami świątecznymi, gdy wokół nich zawiesimy sznur zewnętrznych lampek choinkowych LED. Możemy też dać się ponieść fantazji i nadać drugie życie uśpionym na zimę drzewom liściastym, rozwieszając na ich koronie światełka.

oswietlenie swiateczne stworz swiateczny nastroj swiatlem 3
Oświetlenie świąteczne zewnętrzne – zimne barwy podkreślą kolor śniegu.

Zima czasem robi psikusy i niekoniecznie odwiedza nas podczas świąt. Wtedy wzdychamy za pięknymi szronowymi obrazami na oknach, śniegiem i soplami. Możemy jednak naszemu domowi nadać charakter górskiej, ośnieżonej chatki, podwieszając pod zewnętrznym okapem kurtynę sopli z lampkami ledowymi. Dzięki dostosowaniu do warunków zewnętrznych będę one aż do końca karnawału pięknie oświetlać front budynku.

Również płot może oczarować grą świateł. Wąż świetlny LED możemy rozciągnąć wzdłuż ogrodzenia albo uformować go w świąteczną figurę – gwiazdę lub śnieżynkę, o ile nie zdecydujemy się na powieszenie gotowej figury ledowej. Z kolei girlanda ledowa na płocie będzie imitować padający śnieg.

Mamy nadzieję, że chociaż trochę Wam pomogliśmy w wyborze odpowiedniego oświetlenia świątecznego i długie, leniwe, zimowe wieczory będą dzięki nam jeszcze przyjemniejsze. Jeśli macie swoje sprawdzone metody na rozświetlenie świątecznego domostwa, podzielcie się nimi w komentarzach.

 

 

Dodaj komentarz

Opinie naszych klientów
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ZYSKAJ 3%

Platforma zarządzania zgodami od Real Cookie Banner